BÖLGESEL ZAYIFLAMA LENF DRENAJ

Lenf drenaj sistemi vücudumuzda biriken ödemlerin atılmasını sağlayan hücre ve dokulara besin taşıyan kısacası vücudumuzu yenileyen beyaz kan dolaşımına denir.

Lenf Dolaşım Sistemi Neden Hızlanmalı ki?

Suyu hergün değiştirilen bir havuzda mı yüzmek istersiniz yoksa haftada bir değiştirilen havuzda mı ? Elbette ki suyu hergün değiştirilen bir havuzda yüzmek isteriz. Vücudun lenf sistemini de buna benzetirsek fazla hata yapmış olmayız. Vücudun lenf sistemi ne kadar hızlı olursa vücutta biriken zararlılara o kadar az maruz kalmış oluruz.

Lenf Drenaj Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Lenf Drenaj;
– Hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde,
– Selülitleri gidermede,
– Zayıflama tedavilerinde – destekleyici olarak,
– Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde – destekleyici olarak ve nekehat dönemi sonrası,
– Vücutta biriken toksinlerin atılmasında,
tedavi edici ve destekleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Lenf Drenaj Her Kişiye Uygulanır mı?

Lenf Drenaj;
– Yüksek tansiyon hastalarında,
– Hemeroid / basur hastalarında,
– Diyabet / şeker hastalarında,
– Kemik erimesi hastalarında,
– Hamilelerde kullanılması sakıncalı olup uzman hekim kontrolünde uygulama yapılmalıdır.

Lenf Drenaj Her Bölgeye Uygulanabilir mi?

Lenf drenaj uygulaması gereği zaten tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bu yüzden vücudun tamamına uygulanır. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.

Lenf Drenaj Seans Sayısı

Lenf Drenaj seans sayısı tedavi türüne ve kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığında seans sayısı asıl tedavi türüne göre belirlenmektedir. Selülit tedavilerinde ortalama 10 – 15 seanstan sonra sonuç alınması mümkündür.

Lenf Drenaj Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Lenf Drenaj seansları yaklaşık 20 – 25 dk. Sürmektedir. Kişiye göre 2 – 3 gün aralıklarla uygulama yapılmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Lenf drenajın vücuda bir zararı olur mu?

Şu ana kadar zararı olduğuna dair her hangi bir klinik çalışmaya rastlanılmamıştır.

Lenf drenaj ağrılı / acılı bir tedavi midir?

Kesinlikle uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı duymazsınız. Dilerseniz tedavi sırasında gazete, dergiler okuyabilir tabletinizle zaman geçirebilirsiniz…

Lenf drenajın yan etkisi var mıdır?

Herhangi bir yan etkisi yoktur.

SELÜLİT TEDAVİSİ G5

Selülit tedavisinde G5 masajı neden önemli?

Selülit günümüzde kadınları yaklaşık %85’ini etkileyen bir sorun haline geldi. Birçok kişi selülitin aşırı kilodan kaynaklandığını düşünse de aslında ideal kilolarında olan kadınlarda da selülit oluşumu meydana gelir. Selülit, basitçe derinin altındaki yağdır. Yağ tabakasının cildin yüzeyine yakın yerde meydana gelmesi ile cildi aşağıya doğru çeker ya da yukarıya doğru şişkin hale getirir. Bunun sonucunda da portakal kabuğu adı verilen görünüm meydana gelir. Selülit, basitçe derinin altındaki yağdır. Yağ tabakasının cildin yüzeyine yakın yerde meydana gelmesi ile cildi aşağıya doğru çeker ya da yukarıya doğru şişkin hale getirir. Bunun sonucunda da portakal kabuğu adı verilen görünüm meydana gelir.

MASAJININ AVANTAJLARI NELERDİR?

G5, cildin altında meydana gelen ve selülite neden olan yağ tabakasının ortadan kaldırılmasını sağlar. Uygulama ile beraber cildin elastikiyeti, kolajen akışı ve kan dolaşımı artar.

Egzersizler yeni selülit oluşumunu engelleme konusunda yardımcı olur, ancak meydana gelen selülitli görünümü ortadan kaldırma konusunda işe yaramaz. Fakat G5 hali hazırda meydana gelmiş olan selülitli görünümü ortadan kaldırarak vücut kıvrımlarının yeniden belirginleşmesine yardımcı olur.

G5 MASAJI NASIL YAPILIR?

G5 masajı farklı başlıklara sahip olan ve G5 adı verilen bir masaj aleti ile yapılır. Bu başlıklar yaydığı titreşim ile ciltte itme ve çekme kuvveti uygular.

Başlıklar masajın yapılacağı cilt tipine ve bölgeye göre değişiklik gösterir. Özellikle kalça ve basen bölgelerine yapılan uygulama ile bu bölgelerde cilt etkinliği arttırılarak bir rahatlama elde edilir. Bu hareket sayesinde cildin altında yer alan yağ dokuları yanarak selülitli görünüm ortadan kalkar.

ANINDA ETKİ

Yaklaşık olarak 15-20 dakika süren bu işlemden sonra G5 masajının etkileri hemen görülür. Ancak kalıcı ve sağlıklı bir etki için birden fazla seans yapılması gerek

GÜVEN

Önemli olan tek şey sizlerin güvenini kazanmak ve güzellik salonumuzdan mutlu ayrılmanızı sağlamaktır.

KALİTE

Hiçbir zaman kalitemizden ve ödün vermeden daha iyisini sunmak için elimizden geleni yapıyoruz.

ÖZVERİ

İşimizi her zaman severek yapıyoruz. Sizin mutlu olmanızı sağlamak ve bu hususta çalışmak tek gayemiz.

KALICI MAKYAJ İÇİN RANDEVU ALIN !